Výběrové řízení na ředitele školy

Stevie_256

29. 8. 2012 | Počet zhlédnutí: 1729 | Počet komentářů: 1

Na naší škole (střední, tedy zřizované krajem) se měnil ředitel a kolem celé věci bylo mnoho povyku a také podezření na manipulaci. Krajští úředníci se k ničemu nevyjadřovali s tím, že celé řízení je neveřejné a není skončeno. Budiž. 

Dnes je ale dobojováno, máme nového ředitele - jenže ten se zdráhá zveřejnit ve škole svou koncepci, kterou ve výběrovém řízení musel předložit a s níž vyhrál. Dokonce ani členové výběrové komise (např. za školu) si ji nesměli odnést, směli ji jen studovat na místě. 

Rád bych se zeptal, zda má někdo představu, jestli je takový přístup v pořádku, nebo zda by mělo být možné si dokument vyžádat (například na základě zákona o svobodném přístupu k informacím). Jedná se o výběr ředitele školy financované ze státního rozpočtu a zřizované krajem.

Oldřich Kužílek

Poradce pro otevřenost veřejné správy

6. 10. 2012

Dokument - koncepci vedení školy - kterou uchazeči předložili, musí mít krajský úřad. Ten je povinen ji poskytnout na žádost. Stejně tak je samotná škola, resp. ředitel jako povinný subjekt, povinen tuto informaci poskytnout, pokud ji má (zde ovšem není úplně jasné, zda ji škola má, byť by to bylo přirozené, ale škola výběrové řízení nepořádala). Ředitel nemá povinnost ji aktivně zveřejnit. 

Jde o typ informace, u které nelze najít žádný oprávněný důvod ochrany. 

Když uvádíte "máme nového ředitele - jenže ten se zdráhá zveřejnit ve škole svou koncepci", ukazuje to, že jste zatím asi ještě o dokument nežádali cestou Infozákona.

Vkládat reakce mohou jen přihlášení uživatelé!
Nemáte ještě u nás účet? Zaregistrujte se!

Nenašli jste odpověď na váš problém? Nezoufejte, popište nám
ho a my vám odpovíme.

Souhlasíte, že úřady nemají občanům nic tajit?

Donoři

V minulosti podpořili také

RSJ SCIO GopayFond Otakara MotejlaUS embassy