Výjimka z povinnosti zveřejnit smlouvu v Registru smluv podle jedné strany smlouvy

Nikola

13. 12. 2021 | Počet zhlédnutí: 120 | Počet komentářů: 1

Když mám dva subjekty a jeden z nich má dle zákona o registru smluv výjimku z uveřejňování smluv, tak ta druhá strana, které se výjimka netýká, ale zákon se ji ukládá zveřejňovat smlouvy,  zveřejnit přesto smlouvu musí?

Oldřich Kužílek

Poradce pro otevřenost veřejné správy

17. 2. 2022

Omlouváme se za zpoždění při vyřízení žádosti, které bylo dané dočasným výpadkem provozu naší poradny.

Pravděpodobně máte na mysli některé ustanovení § 3 odst. 2 zákona o registru smluv, například písm. k): „smlouvu, jejíž alespoň jednou smluvní stranou je obec, která nevykonává rozšířenou působnost, příspěvková organizace touto obcí zřízená nebo právnická osoba, v níž má taková obec sama nebo s jinými takovými obcemi většinovou účast,“. Formulace tohoto ustanovení ZRS znamená, že jakmile jde o smlouvu mezi subjektem, který je povinen zveřejňovat smlouvy, a zde uvedeným subjektem který není povinen zveřejňovat smlouvy (např. obec, která nevykonává rozšířenou působnost), tak se smlouva v registru zveřejnit nemusí.

Vkládat reakce mohou jen přihlášení uživatelé!
Nemáte ještě u nás účet? Zaregistrujte se!

Nenašli jste odpověď na váš problém? Nezoufejte, popište nám
ho a my vám odpovíme.

Souhlasíte, že úřady nemají občanům nic tajit?

Donoři

V minulosti podpořili také

RSJ SCIO GopayFond Otakara MotejlaUS embassy