Kde hledat advokáta pro žalobu o informace?

Ivan

27. 1. 2020 | Počet zhlédnutí: 165 | Počet komentářů: 1

(zkráceno) Několik advokátních kanceláří s advokáty, kteří se věnují právu na informace, mě odmítlo pro střet zájmů, protože všechny pracují pro některou z institucí, s nimiž jsem ve sporu. Existuje katalog doporučených důvěryhodných advokátů ochotných chránit právo občana na informace, či nějaké prostředí specializované na zprostředkování poptávky po takových službách a jejich nabídky? Existuje nějaký grant či nadace, které by byly ochotné občana ve veřejném zájmu finančně podpořit?

Oldřich Kužílek

Poradce pro otevřenost veřejné správy

9. 2. 2020

Katalog doporučených důvěryhodných advokátů ochotných chránit právo občana na informace pokud vím neexistuje. Stejně tak neznám prostředí specializované na zprostředkování poptávky po takových službách a jejich nabídky.

V neziskovém sektoru jsou z grantů či od nadací hrazeny poradny. Vedle naší poradny v určité míře poskytuje poradenství také Oživení o.s., FrankBold, Transparency International. Naše Otevřená společnost dříve výjimečně podporovala některé žadatele při soudní při, nyní však takový projekt neběží.

Vkládat reakce mohou jen přihlášení uživatelé!
Nemáte ještě u nás účet? Zaregistrujte se!

Nenašli jste odpověď na váš problém? Nezoufejte, popište nám
ho a my vám odpovíme.

Souhlasíte, že úřady nemají občanům nic tajit?

Donoři

V minulosti podpořili také

RSJ SCIO GopayFond Otakara MotejlaUS embassy