Zveřejnění informací na internetu

Jiří

31. 12. 2000 | Počet zhlédnutí: 1422 | Počet komentářů: 1

Od 1.1.2001 mají městské úřady povinnost zveřejňovat některé informace na internetu (struktura MÚ, složení zastupitelstva a jeho pravomoce, atd.). Na koho se obrátit v případě, že tuto povinnost MÚ nesplní? MÚ má své stránky na serveru www.obce.cz, ale nějak je zapomíná aktualizovat.

Oldřich Kužílek

Poradce pro otevřenost veřejné správy

19. 1. 2001

Městské úřady mají od 1. ledna 2001 povinnost zveřejnit na internetu informace podle § 5 odst. 1 zák. 106/99 Sb. To jsou mimo jiné přesně ty informace, které uvádíte v dotazu.
Pokud povinnost není splněna, je třeba požádat úřad o nápravu, poté si stěžovat u daného úřadu, sdělit to místním médiím (často to rády zveřejní). Dále můžete na příslušného pracovníka podat oznámení o spáchání přestupku podle § 46 zák. 200/90 Sb. o přestupcích.
Povinnost akualizovat vyplývá nepřímo z toho, že informace musejí být úplné a správné.

Vkládat reakce mohou jen přihlášení uživatelé!
Nemáte ještě u nás účet? Zaregistrujte se!

Nenašli jste odpověď na váš problém? Nezoufejte, popište nám
ho a my vám odpovíme.

Souhlasíte, že úřady nemají občanům nic tajit?

Donoři

V minulosti podpořili také

RSJ SCIO GopayFond Otakara MotejlaUS embassy