Znovu podaná stížnost po autoremeduře (opakovaná autoremedura)

Petra

20. 1. 2020 | Počet zhlédnutí: 53 | Počet komentářů: 1

Na úřad nám chodí žádosti o informace dle zákona č. 106/1999 Sb., žadatel zaslal žádost na kterou obdržel odpověď, poté zaslal stížnost, kterou jsme do 7 dnů autoremedurou vyřídili a poté opět stížnost v té samé věci.

Můžeme znovu odpovědět na již druhou stížnost v téže věci nebo máme rovnou zaslat na nadřízený orgán?

Oldřich Kužílek

Poradce pro otevřenost veřejné správy

9. 2. 2020

Ano, na druhou stížnost můžete znovu odpovědět tím, že se opakovaně pokusíte vyhovět původní žádosti, tedy poskytnout žadateli informace. které dosud poskytnuty nebyly. Komentář Furek, Rothanzl, Jirovec uvádí: „Pokud povinný subjekt žádost vyřídil poskytnutím informací, může se žadatel bránit novou stížností [podle § 16a odst. 1 písm. c)]. Lhůtu pro podání stížnosti (§ 16a odst. 3) je v takovém případě nutno odvíjet analogicky od okamžiku, kdy povinnému subjektu uplynula lhůta pro předání stížnosti nadřízenému orgánu dle § 16a odst. 5. (…) Možnost bránit se proti vyřízení stížnosti v autoremeduře podáním nové stížnosti ostatně potvrdil i MS v Praze v rozsudku č. j. 11 Ca 119/2008-63.“

Vkládat reakce mohou jen přihlášení uživatelé!
Nemáte ještě u nás účet? Zaregistrujte se!

Nenašli jste odpověď na váš problém? Nezoufejte, popište nám
ho a my vám odpovíme.

Souhlasíte, že úřady nemají občanům nic tajit?

Donoři

V minulosti podpořili také

RSJ SCIO GopayFond Otakara MotejlaUS embassy