Stručnost odpovědi úřadu na 106/99 - bylo rozhodnuto v souladu s právním řádem ČR

Jiří Pivoda

30. 5. 2023 | Počet zhlédnutí: 230 | Počet komentářů: 1

Podával jsem žádost - 

Tímto podávám žádost ve smyslu zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů, o poskytnutí informace k vyřízení mého podání na Stavební úřad ze dne 07.12.2022 ve věci žádosti o výmaz neexistující stavby z RUIAN (neexistující zemědělské stavby evidované na p.č. 3452/3 a 3452/4 v k.ú. Hulín).

Odpověď - Vaše podání bylo vyřízeno v souladu s právními předpisy České republiky.

Čekal jsem že pošlou anonymizované rozhodnutnutí ve věci s č.j., které bylo podkladem k vymazání stavby z RUIAN.

Může vůbec Stavební úřad informovat o své rozhodovací činnosti jen konstatováním, že rozhodl v souladu s právními předpisy České republiky?

 

 

Oldřich Kužílek

Poradce pro otevřenost veřejné správy

24. 8. 2023

V žádosti jste jako požadavek uvedl „poskytnutí informace k vyřízení mého podání“. Takovou informaci jste obdržel. Stavební úřad může informovat o své rozhodovací činnosti jen konstatováním, že rozhodl v souladu s právními předpisy České republiky, pokud byl dotázán tak, že taková odpověď odpovídá dotazu ("informace k vyřízení podání"). Na nic konkrétnějšího jste se neptal.
Někdy používání Infozákona vyžaduje zamyslet se nad formulací otázky tak, aby bylo opravdu zřejmé, co žadatel chce. V tomto případě asi bude vhodné podívat se do veřejně přístupného seznamu, jak vám povinný subjekt doporučuje, a až po vyhodnocení výsledného stavu zápisu zvážit nutnost další žádosti a případně formulovat novou žádost a její konkrétnější znění, pokud opravdu nějaký aspekt případu, kterým se zabýváte, je nutno řešit.

Vkládat reakce mohou jen přihlášení uživatelé!
Nemáte ještě u nás účet? Zaregistrujte se!

Nenašli jste odpověď na váš problém? Nezoufejte, popište nám
ho a my vám odpovíme.

Souhlasíte, že úřady nemají občanům nic tajit?

Donoři

V minulosti podpořili také

RSJ SCIO GopayFond Otakara MotejlaUS embassy