Nesrozumitelná žádost jako odveta

Radek

1. 6. 2021 | Počet zhlédnutí: 68 | Počet komentářů: 1

V odvetě za spojení více žádostí do jedné (informaci přitom žadatel ještě ani neobdržel, takže ani neví, je-li se povinnému subjektu za co pomstít), odeslal "spojení podání" viz příloha.

Domníváte se, že toto je ještě využití práva na poskytování informací?

Oldřich Kužílek

Poradce pro otevřenost veřejné správy

29. 6. 2021

Žádost uvedenou v příloze bych posuzoval jako nesrozumitelnou a ze které není zřejmé, o co se žádá, a zároveň je i příliš obecně formulovaná (§ 14 odst. 5 písm. b InfZ). V takovém případě je třeba zaslat žadateli do 7 dnů od podání žádosti výzvu k upřesnění žádosti. Pokud žádost nebude upřesněna, povinný subjekt ji odmítne rozhodnutím.

Konkrétně bych uvedl, že povinný subjekt nemůže z podání rozlišit, jak přesně je vymezen předmět žádosti, když je podřadnými souvětími doplňován a rozvíjen.

Dále povinný subjekt nemůže určit, jaké všechny informace se mají na mysli, když jsou požadovány všechny, které nějak „souvisí“ s údajným souhlasem starostky. (Pokud takový souhlas vůbec existuje a jedná se o něco, o co leze opřít vymezení jakkoli souvisejících informací.)

Dále není jasné, kde začínají a kde končí jednotlivá podání, která jsou zvolenou formou bez jakéhokoli grafického členění sloučena do jednoho nepřehledného textu.

 

Až na základě reakce bych pak zvažoval odmítnutí pro zneužití práva.

Vkládat reakce mohou jen přihlášení uživatelé!
Nemáte ještě u nás účet? Zaregistrujte se!

Nenašli jste odpověď na váš problém? Nezoufejte, popište nám
ho a my vám odpovíme.

Souhlasíte, že úřady nemají občanům nic tajit?

Donoři

V minulosti podpořili také

RSJ SCIO GopayFond Otakara MotejlaUS embassy