nájemní smlouva na sídlo státního orgánu

tss

27. 4. 2016 | Počet zhlédnutí: 1175 | Počet komentářů: 1

Lze aplikovat z. č. 106/1999 Sb. na podání žádosti o nájemní smlouvu státního zastupitelství, které sídlí v pronajatých komerčních prostorách? Nejsem si jistý, zda jde o informaci vztahující se k jeho působnosti (§ 2/1 z. č. 106/1999 Sb.), upravené zejména zákony č. 283/1993 Sb. a 141/1961 Sb.

Sára Klačko

Oldřich Kužílek

Poradce pro otevřenost veřejné správy

29. 4. 2016

Na informace máte právo.

Smlouva se týká samotného provozu státního zastupitelství, nepochybně se tedy vztahuje k jeho působnosti. Nad to vypovídá o hospodaření s veřejnými prostředky, povinný subjekt tedy nemůže chránit informace o druhé smluvní straně (jméno, rok narození, obec trvalého pobytu, případně identifikace právnické osoby - pronajímatele) ani výši nájemného a podmínky smlouvy s odkazem na ochranu osobních údajů nebo obchodního tajemství. (Viz § 8a zákona č. 106/1999, jeho aktuální znění naleznete např. zde.)

Nájemní smlouvu Vám tedy musí státní zastupitelství poskytnout.

Vkládat reakce mohou jen přihlášení uživatelé!
Nemáte ještě u nás účet? Zaregistrujte se!

Nenašli jste odpověď na váš problém? Nezoufejte, popište nám
ho a my vám odpovíme.

Souhlasíte, že úřady nemají občanům nic tajit?

Donoři

V minulosti podpořili také

RSJ SCIO GopayFond Otakara MotejlaUS embassy