Nabídky ve výběrovém řízení

David Grossmann

22. 9. 2015 | Počet zhlédnutí: 1081 | Počet komentářů: 1

Ve Znojmě probíhalo výběrové řízení na prodej bytů. Město ale nebylo spokojeno s výsledkem a vypsalo ho znovu (nyní běží). Podle mě je to trochu podezřelé a proto jsem požádal o informace, kdo se prvního výběrového řízení zúčastnil a jakou částku nabídl. 

Město mi odpovědělo jen na první část otázky. Nabídnuté částky nechce zveřejnit s odvoláním na paragraf 11, odstavec 2, písmeno a). infozákona. (viz příloha). Má smysl se proti tomuto rozhodnutí odvolat? Nebo je argument města legitimní. Máte nějakou podobnou zkušenost?

Martin Madej

Oldřich Kužílek

Poradce pro otevřenost veřejné správy

23. 9. 2015

Postup povinného subjektu je v rozsahu 2. bodu žádosti nesprávný. Ze soudní judikatury (např. EuroAWK s.r.o. proti MVČR) vyplývá, že samotným podáním nabídky uchazeč souhlasí s jejím poskytnutím podle § 11 odst. 2 písm. a) InfZ. To znamená, že povinný subjekt je povinen Vám nejen sdělit nabízené částky, ale na Vaši žádost Vám zaslat i vlastní nabídky jednotlivých uchazečů. Proti tomuto rozhodnutí se z těchto důvodů doporučujeme odvolat. Odvolání adresujete nadřízenému orgánu, ale podáváte k povinnému subjektu.

Vkládat reakce mohou jen přihlášení uživatelé!
Nemáte ještě u nás účet? Zaregistrujte se!

Nenašli jste odpověď na váš problém? Nezoufejte, popište nám
ho a my vám odpovíme.

Souhlasíte, že úřady nemají občanům nic tajit?

Donoři

V minulosti podpořili také

RSJ SCIO GopayFond Otakara MotejlaUS embassy