Sdělení výše vyplacených cestovních náhrad

Jindřich Pták

19. 11. 2012 | Počet zhlédnutí: 1319 | Počet komentářů: 1

Lze požadovat po státní instituci (např. střední škole - příspěvkové organizaci zřizované krajem), aby podle InfZ sdělila výši vyplacených cestovních náhrad zaměstnanci (např. řediteli školy)?

Oldřich Kužílek

Poradce pro otevřenost veřejné správy

3. 12. 2012

Ano, na takovou informaci máte právo. Jde o příjem veřejných prostředků, takže se neuplatní ochrana osobních údajů, ale podle § 8b InfZ je třeba poskytnout okruh tzv. základních osobních údajů.

Vkládat reakce mohou jen přihlášení uživatelé!
Nemáte ještě u nás účet? Zaregistrujte se!

Nenašli jste odpověď na váš problém? Nezoufejte, popište nám
ho a my vám odpovíme.

Souhlasíte, že úřady nemají občanům nic tajit?

Donoři

V minulosti podpořili také

RSJ SCIO GopayFond Otakara MotejlaUS embassy