Registr smluv

Michaela

21. 1. 2016 | Počet zhlédnutí: 3763 | Počet komentářů: 1

Prosím Vás o informaci týkající se REGISTRU SMLUV. Zde by se měly zveřejňovat všechny smlouvy veřejné správy nad 50 tisíc korun. Na konci roku 2015 již podepsal prezident republiky. Je již tento zákon o regisru smluv v platnosti? Kde a jakým způsobem by se měly smlouvy uveřejňovat?

 

Oldřich Kužílek

Poradce pro otevřenost veřejné správy

22. 1. 2016

Zákon je již platný, což znamená, že je součástí právního řádu. Jedná se o zákon č. 340/2015 Sb., o zvláštních podmínkách účinnosti některých smluv, uveřejňování těchto smluv a o registru smluv (zákon o registru smluv). Účinnost zákona (tedy od kdy se musí dodržovat) je však stanovena až na 1. července 2016. Až pak ho tedy budou muset povinné subjekty dodržovat.

Od 1. července 2016 tedy budou mít povinné subjekty povinnost smlouvy zveřejňovat, ovšem nejprve bez sankce neplatnosti, tzn. že i smlouva, kterou nezveřejnění (v rozporu se zákonem), bude platná.

Podstatné části, týkající se sankce neplatnosti, však budou účinné až od 1. července 2017. To znamená, že až smlouvy uzavřené po tomto datu budou platné pod podmínkou uveřejnění v registru smluv.

Smlouvy se budou uveřejňovat v informačním systému Registru smluv, na jehož přípravě nyní pracuje ministerstvo vnitra. Podrobnosti nyní neznáme.

Michaela

  • 22. 1. 2016
  • Planá nad Lužnicí

Děkuji mnohokrát za vyčerpávající odpověď!

Hezký den!

MIchaela

 

Vkládat reakce mohou jen přihlášení uživatelé!
Nemáte ještě u nás účet? Zaregistrujte se!

Nenašli jste odpověď na váš problém? Nezoufejte, popište nám
ho a my vám odpovíme.

Souhlasíte, že úřady nemají občanům nic tajit?

Donoři

V minulosti podpořili také

RSJ SCIO GopayFond Otakara MotejlaUS embassy