Právo rady dělat rozpočtová opatření

Josef Straka

25. 1. 2015 | Počet zhlédnutí: 1078 | Počet komentářů: 1

Je možné, aby Rada obce schvalovala rozpočtová opatření na základě Směrnice o schvalování rozpočtových opatření, kterou schválilo Zastupitelstvo obce? Domnívám se, že je to v rozporu se zákonem o obcích, kdy schvalování rozpočtu je vyhrazená pravomoc zastupitelstva a měla by se dle mého názoru vztahovat i na rozpočtová opatření. A vyhrazenou pravomoc nelze delegovat na jiný orgán samosprávy.

Oldřich Kužílek

Poradce pro otevřenost veřejné správy

26. 1. 2015

Rada postupuje podle § 102 odst. 2 zákona o obcích:

(2) Radě obce je vyhrazeno

a) zabezpečovat hospodaření obce podle schváleného rozpočtu, provádět rozpočtová opatření v rozsahu stanoveném zastupitelstvem obce

Samozřejmě je otázkou politické odpovědnosti, jak široce je směrnice (rozsah stanovený zastupitelstvem) zastupitelstvem schválena, a jak často a široce ji Rada využívá.

Vkládat reakce mohou jen přihlášení uživatelé!
Nemáte ještě u nás účet? Zaregistrujte se!

Nenašli jste odpověď na váš problém? Nezoufejte, popište nám
ho a my vám odpovíme.

Souhlasíte, že úřady nemají občanům nic tajit?

Donoři

V minulosti podpořili také

RSJ SCIO GopayFond Otakara MotejlaUS embassy