doba zveřejnení poskytnuté informace

Alena

26. 5. 2015 | Počet zhlédnutí: 1553 | Počet komentářů: 2

Je někde stanovena povinná doba zveřejnění poskytnuté informace? Je přípustné např. 15 dnů a nebo je nutno zveřejnění poskytnutých informací nechat na el. přístupném zdroji trvale?

Oldřich Kužílek

Poradce pro otevřenost veřejné správy

27. 5. 2015

Tato doba není nijak stanovena. Z toho plyne, že poskytnutá informace má být na webu zveřejněna trvale. Proto je potřeba poskytovat na žádost i zveřejňovat informace ve strojově čitelném formátu,, nikoli jak datově rozsáhlé obrázkové souboru (pdf, jpg). Pokud by byla informace tak velkého datového rozsahu, že by to vyvolávalo technické obtíže (zabíralo příliš prostoru datového uložiště, například serveru), pak postačí zveřejnit doprovodnou informaci vyjadřující jejich obsah (§ 5 odst. 3 InfZ).

JL

  • 27. 5. 2015
  • Praha

bohužel tuto povinnost si zejména úřady v resortu justice vykládají naprosto svévolně -

soudy a státní zastupitelství tedy nezveřejňují poskytnuté informace buď vůbec nebo jen po značně omezenou dobu (dny) příp. u všeho uvádějí pouze doprovodnou informaci "žádost byla vyřízena" či "informace byly poskytnuty", aniž by však zveřejnili samotnou informaci (natož pak ve správném formátu)

a porušování těchto zákonných povinností v daném resortu je považováno za standard bez možnosti jakéhokoli postihu

Vkládat reakce mohou jen přihlášení uživatelé!
Nemáte ještě u nás účet? Zaregistrujte se!

Nenašli jste odpověď na váš problém? Nezoufejte, popište nám
ho a my vám odpovíme.

Souhlasíte, že úřady nemají občanům nic tajit?

Donoři

V minulosti podpořili také

RSJ SCIO GopayFond Otakara MotejlaUS embassy