Údaje o otci z evidence obyvatel

Julie Orálková

10. 7. 2018 | Počet zhlédnutí: 248 | Počet komentářů: 1

Chtěla bych poznat svého biologického otce po 17 letech. Babička mi o otci nechce říct, jen to že to byl pěkný darebák a že mě chtěl unášet ze školky a potom po čase i ze školy. Jméno a příjmení nezná, byl vyhoštěný z ČR do Vietnamu, tak mi prosím pomozte Děkuji moc za odpověď .

Oldřich Kužílek

Poradce pro otevřenost veřejné správy

12. 7. 2018

Nejde o postup běžného žádání o informace, ale o specifický postup podle zákona o evidenci obyvatel. Podle jeho § 8 odst. 3 poskytuje obyvateli staršímu 15 let na základě žádosti ministerstvo vnitra, krajský úřad, obecní úřad obce s rozšířenou působností a ohlašovna písemně údaje vedené v informačním systému k jeho osobě. Údajem k jeho osobě je také jméno, popřípadě jména, příjmení, rodné příjmení a rodné číslo otce.

V případě osvojence poskytuje jméno, popřípadě jména, příjmení, rodné příjmení a rodná čísla otce pouze ministerstvo obyvateli staršímu 18 let do vlastních rukou.

Doporučujeme problematiku řešit osobně konzultací na některém z uvedených úřadů, které vedou evidenci obyvatel. Vaše konkrétní situace se může lišit od uvedených pasáží ze zákona o evidenci obyvatel.

Vkládat reakce mohou jen přihlášení uživatelé!
Nemáte ještě u nás účet? Zaregistrujte se!

Nenašli jste odpověď na váš problém? Nezoufejte, popište nám
ho a my vám odpovíme.

Souhlasíte, že úřady nemají občanům nic tajit?

Donoři

V minulosti podpořili také

RSJ SCIO GopayFond Otakara MotejlaUS embassy