Na uvedené informace máte bezesporu nárok.
I když jde o osobní údaje, nejsou chráněné. Jde totiž o informace o příjemcích veřejných prostředků. Jejich přístupnost je výslovně uvedena v § 8b Infozákona:
§ 8b
Příjemci veřejných prostředků
(1) Povinný subjekt poskytne základní osobní údaje4b) o osobě, které poskytl veřejné prostředky.
Jiná otázka je, ke komu podat žádost.
Podle našeho názoru není Rada ČT samostatným povinným subjektem podle zákona č. 106/1999 o svobodném přístupu k informacím (povinné subjekty musí podle tohoto zákona poskytovat informace vztahující se k jejich působnosti), za povinný subjekt je možné považovat pouze Českou televizi jako celek.
Byť je působnost RČT ukotvena v zákoně, není samostatným povinným subjektem podle zákona o informacích, a to hlavně proto, že není samostatným celkem, jako je například v rámci vysoké školy fakulta, která také nemá obecnou právní subjektivitu. Rada by tedy těžko mohla např. vydávat rozhodnutí o odmítnutí žádosti, ještě problematičtější by byla otázka jejího nadřízeného orgánu.
Také lze uvést, že Rada ČT se tak dosud chová: Rada ČT nevydává samostatnou výroční zprávu, ve Výroční zprávě o činnosti ČT pak najdeme pouze část výroční zprávy věnované poskytování informací za celou Českou televizi. RČT nemá ani samostatný sazebník. Statut ČT upravuje i činnost Rady ČT. Otázkou je, kam potom adresovat žádost, zda na podatelnu České televize (epodatelna@ceskatelevize.cz), nebo na kontaktní adresy uvedené u Rad ČT/ČRo.
Doporučujeme minimalizovat možné komplikace a žádost zaslat na oba kontakty, nicméně klíčový je asi kontakt oficiálních podatelen ČT/ČRo.