Parkovací stání

Lenka

25. 1. 2018 | Počet zhlédnutí: 1262 | Počet komentářů: 1

Chtěla bych se zeptat na možnosti řešení situace, kdy velká firma D. ve Slaném před naším bytovým domem v malém sídlišti zabírá veškerá parkovací místa lidem před jejich domy. Ve firmě se pracuje nonstop a když přijedu z práce, tak nemám kde zaparkovat a tak to mají v sídlišti všichni. Firma má dvě miniaturní parkoviště max. pro 15 aut, ale to je směšné oproti tomu, kolik lidí u nich pracuje a vlastní svoje vozidlo. Je nějaká možnost jak firmě pohrozit nebo nařídit, aby si pro své zaměstnance zřídila větší parkoviště, má možnost město s tímto problémem něco udělat nebo by pomohla i petice?

Oldřich Kužílek

Poradce pro otevřenost veřejné správy

1. 2. 2018

Nepochybně by se město mohlo pokusit takovou situaci řešit. Podle konkrétních okolností bude mít více či méně nástrojů, zejména půjde o vlastnické vztahy, možnosti regulace dopravy na veřejných komunikacích, ale i možnosti neformálního jednání s firmou, která na město dá více než na jednotlivé "sousedy".

Vhodné bude užít jak cestu oslovení zastupitelů města, příslušného radního pro dopravu, případně též přímo dopravního odboru města. Petice je také vhodný nástroj, podle okolností (tedy zda vůbec město fakticky má nástroje k řešení situace) lze dokonce při určitém počtu získaných podpisů požadovat, aby věc byla projednána v zastupitelstvu města.

Zákon o obcích, § 16 odst. 1 v písmenu f) stanoví, že občané obce mohou:

f) požadovat projednání určité záležitosti v oblasti samostatné působnosti radou obce nebo zastupitelstvem obce; je-li žádost podepsána nejméně 0,5 % občanů obce, musí být projednána na jejich zasedání nejpozději do 60 dnů, jde-li o působnost zastupitelstva obce, nejpozději do 90 dnů.

Vkládat reakce mohou jen přihlášení uživatelé!
Nemáte ještě u nás účet? Zaregistrujte se!

Nenašli jste odpověď na váš problém? Nezoufejte, popište nám
ho a my vám odpovíme.

Souhlasíte, že úřady nemají občanům nic tajit?

Donoři

V minulosti podpořili také

RSJ SCIO GopayFond Otakara MotejlaUS embassy