Oprava nezveřejnění smlouvy, když neproběhlo plnění

Jana Sirůčková

17. 10. 2018 | Počet zhlédnutí: 152 | Počet komentářů: 1

Dobrý den, mám  dotaz ohledně nezveřejněné smlouvy v Registru smluv (smlouva nad 50 000 tis. bez DPH), ze které ještě neproběhlo žádné plnění, avšak je to déle než 3 měsíce, co byla smlouva uzavřena.

Můžete mi prosím poradit, jakým způsobem smlouvu nyní zveřejnit?

Oldřich Kužílek

Poradce pro otevřenost veřejné správy

Daniel Burda

17. 10. 2018

Tato smlouva je nyní ve smyslu § 7 odst. 1 zákona o registru smluv zrušena od počátku. Znamená to, že strany k sobě nemají žádný závazek. Naštěstí nedošlo k žádnému plnění, a proto není třeba vypořádat žádné bezdůvodné obohacení. Je třeba ještě ověřit, zda ani jedna ze stran nehodlá po druhé požadovat úhradu nějakých nákladů, které jí se zrušením smlouvy mohly vzniknout a které by připisovala pochybení druhé strany.

Je třeba smlouvu sjednat znovu a řádně zveřejnit. Pro pořádek lze doporučit, aby tato nová smlouva konstatovala, co je uvedeno výše, tedy že kvůli nezveřejnění ve lhůtě 3 měsíců byla původně uzavřená smlouva zrušena, nedošlo však k žádnému bezdůvodnému obohacení a že ani jedna ze stran nehodlá po druhé požadovat úhradu nějakých nákladů, které jí se zrušením smlouvy mohly vzniknout a které by připisovala pochybení druhé strany.

Vkládat reakce mohou jen přihlášení uživatelé!
Nemáte ještě u nás účet? Zaregistrujte se!

Nenašli jste odpověď na váš problém? Nezoufejte, popište nám
ho a my vám odpovíme.

Souhlasíte, že úřady nemají občanům nic tajit?

Donoři

V minulosti podpořili také

RSJ SCIO GopayFond Otakara MotejlaUS embassy