Práva policie

Jaroslav Svoboda

28. 7. 2017 | Počet zhlédnutí: 648 | Počet komentářů: 1

Může mi policista volat domů po 22.00 hod ?

8. 1. 2018

Ano, v zásadě je policista oprávněn kontaktovat Vás i po 22.00 večer. Postup policisty je však třeba posuzovat vzhledem ke konkrétní situaci - zejména nakolik je sdělení/získání informací naléhavé a konkrétní situace závažná, v jakém čase jste komunikovali v předchozích případech (např. zda jste policii sám kontaktoval v pozdních hodinách) apod.

Příslušníci Policie ČR mají obecnou povinnost postupovat při plnění svých úkolů zdvořile a přiměřeně dané situaci (§ 9 a 11 zákona č. 273/2008 Sb., o Policii ČR). V zásadě by Vás tedy neměli během noci rušit, není-li to odůvodněné. Vyhodnocení závažnosti a naléhavosti případu je však na policistech. Pokud by se situace opakovala, doporučujeme v první řadě řešit věc domluvou - požádat policisty o vysvětlení, proč Vám telefonují v pozdních hodinách, a případně je požádat, aby tak v neodůvodněných případech nečinili.

Vkládat reakce mohou jen přihlášení uživatelé!
Nemáte ještě u nás účet? Zaregistrujte se!

Nenašli jste odpověď na váš problém? Nezoufejte, popište nám
ho a my vám odpovíme.

Taky vám vadí nečinnost policie?

Donoři

V minulosti podpořili také

RSJ SCIO GopayFond Otakara MotejlaUS embassy