Oznameni jizdy pod vlivem drog

Jaroslav Přibyl

31. 8. 2019 | Počet zhlédnutí: 1201 | Počet komentářů: 1

dobry den, mel bych dotaz. Vim o cloveku ktery jezdi jako blazen, ohrozuje lidi kolem a jezdi pod vlivem marihuany. Jednou jsem to hlasil na pcr ale ten clovek stale jezdi. Co delat v tomhle pripade? A lze nejak zjistit ze jej policie opravdu zastavila a jak to vlastne dopadlo?

Sára Klačko

4. 9. 2019

Jakožto oznamovatel přestupku máte právo být na požádání vyrozuměn o přijatých opatřeních. Jinými slovy policie má povinnost Vám sdělit, jak s Vaším oznámením naložila, pokud o tuto informaci požádáte (srov. § 74 odst. 4 zákona č. 250/2016 Sb, o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich). Obdobné platí při oznamování trestných činů podle trestního řádu. O vyrozumění můžete požádat rovnou při oznamování přestupku, ale můžete tak učinit i dodatečně. Policejní orgán je povinen Vás do 30 dní vyrozumět o tom, jaká opatření přijal.

Pokud je policejní orgán nečinný, můžete jednak oznámení přestupku opakovat, jednak můžete podat stížnost k odboru vnitřní kontroly příslušného policejního ředitelství, aby věc prošetřila. Vzor stížnosti naleznete zde.

Vkládat reakce mohou jen přihlášení uživatelé!
Nemáte ještě u nás účet? Zaregistrujte se!

Nenašli jste odpověď na váš problém? Nezoufejte, popište nám
ho a my vám odpovíme.

Taky vám vadí nečinnost policie?

Donoři

V minulosti podpořili také

RSJ SCIO GopayFond Otakara MotejlaUS embassy