Smlouva o právních službách příspěvkové organizace obce

Antonín Moštěk

6. 12. 2018 | Počet zhlédnutí: 143 | Počet komentářů: 1

Je příspěvková organizace, jež je organizačním subjektem obce (zřizovatel je obec - jedná o příspěvkovou organizaci) povinna poskytnout smlouvu o poskytování právních služeb nebo objednávku právních služeb u externí advokátní kanceláře?

Oldřich Kužílek

Poradce pro otevřenost veřejné správy

12. 12. 2018

Příspěvková organizace obce splňuje charakteristiku tzv. "veřejné instituce" podle § 2 odst. 1 Infozákona, jak ji vyjádřil Ústavní soud, který určil 5 charakteristik, a pokud jsou převážně splněny, jde o veřejnou instituci a tedy povinný subjekt.

Smlouvu o právních službách stejně jakoukoli jinou informaci, která není výslovně chráněna zákonem, tedy příspěvková organizace musí poskytnout.

Pokud je hodnota smlouvy vyšší než 50 000 Kč, a byla přijata za účinnosti zákona o registru smluv, pak musí být povinně zveřejněna v registru smluv (podobně pokud byla přijata dříve, ale byla po účinnosti zákona o registru smluv změněna dodatkem). Pokud smlouva podléhá zveřejnění v registru a není v něm zveřejněna, je neplatná.

 

Vkládat reakce mohou jen přihlášení uživatelé!
Nemáte ještě u nás účet? Zaregistrujte se!

Nenašli jste odpověď na váš problém? Nezoufejte, popište nám
ho a my vám odpovíme.

Souhlasíte, že úřady nemají občanům nic tajit?

Donoři

V minulosti podpořili také

RSJ SCIO GopayFond Otakara MotejlaUS embassy