registr smluv - zveřejnění objednávky

Rudolf Hlaváč

20. 2. 2018 | Počet zhlédnutí: 621 | Počet komentářů: 1

Máme objednávku na ICT podporu (prodloužení licence na antivirový program) ve výši 62 tis. Kč, která se platí 1x za 3 roky. Mohu přistupovat k této položce tak, že ji vydělím 3 a budu tuto částku posuzovat z hlediska zveřejnění v registru smluv tzn., že ji nemusíme zveřejňovat? Mimo to se jedná o ICT problematiku, která by se nemusela s ohledem na bezpečnost zveřejňovat vůbec.

Oldřich Kužílek

Poradce pro otevřenost veřejné správy

20. 2. 2018

Předpokládám, že jde o smlouvu na dobu neurčitou. Pak se její hodnota odvozuje od doby 5 let. Ve vašem případě je zjevné, že za 5 let přesáhne 50 000 Kč. Smlouva o ICT podpoře tedy podléhá zveřejnění v registru smluv. Dělit hodnotu na roky nelze.

Zohlednění bezpečnosti v žádném případě nelze uplatnit na celou smlouvu, natož na okolnost, zda má či nemá být zveřejněna. Tento ohled umožní nejvýše začernit (vypustit) některé specifické části textového obsahu smlouvy, případně detailního popisu předmětu smlouvy v metadatech (§ 5 odst. 5

b) vymezení předmětu smlouvy). Pokud by například smlouva obsahovala přesný popis kupovaného bezpečnostního SW nebo HW (přesný kód výrobku, verze SW apod.), pak by takovou pasáž bylo možné vypustit. Musí však zůstat popis alespoň v rozsahu například „SW k zajištění bezpečnosti IT systému“. Důvodem omezení části textového obsahu smlouvy pak je § 11 odst. 1 písm. a) zákona o svobodném přístupu k informací, v návaznosti na § 3 odst. 1 zákona o registru smluv.

Vkládat reakce mohou jen přihlášení uživatelé!
Nemáte ještě u nás účet? Zaregistrujte se!

Nenašli jste odpověď na váš problém? Nezoufejte, popište nám
ho a my vám odpovíme.

Souhlasíte, že úřady nemají občanům nic tajit?

Donoři

V minulosti podpořili také

RSJ SCIO GopayFond Otakara MotejlaUS embassy