silniční kontrola

Michal

18. 11. 2016 | Počet zhlédnutí: 285 | Počet komentářů: 1

Dobrý den,

dne 12.11. 2016 při běžné silniční kontrole jsem podstoupil test na drogy ze slin, který byl pozitivní na marihuanu.

Byl jsem převezen do nemocnice na odběr krve a moči. Marihuanu kouřím opravdu jen vyjímečně, když řeknu 5x za rok tak je to moc. Naposledy jsem ji kouřil dne 16.10.2016. Ted čekám na policejní výsledky. Následně po kontrole a odběrech jsem si v lékarně koupil test, jeden na sliny a druhý na moč. Oba dva mi vyšli negativní. Je možné aby policejní test byl nějakým způsobem zkreslený, nebo více citlivý?

Děkuji za odpověd,

Michal :)

8. 1. 2018

Nejspolehlivější jsou vždy testy prováděné v nemocnici. Pokud tedy nesouhlasíte s výsledkem testů provedených policisty, je vždy třeba podstoupit odběr krve a moči v nemocnici, rozbor odebraného biologického materiálu pak provede znalec nebo specializované pracoviště. Výsledky tohoto testu jsou závazné i pro policii.

V případě orientačních testů provedených policisty je větší pravděpodobnost chyby nebo nepřesnosti. Pokud byste měl vyloženě podezření na úmyslnou záměnu nebo pozměnění výsledků testu (např. vzhledem k předchozí negativní zkušenosti s konkrétním policistou), můžete podat stížnost na policisty provádějící kontrolu. Bohužel je však pochybení policistů těžko prokazatelné. Vzor stížnosti naleznete na našich stránkách.

Vkládat reakce mohou jen přihlášení uživatelé!
Nemáte ještě u nás účet? Zaregistrujte se!

Nenašli jste odpověď na váš problém? Nezoufejte, popište nám
ho a my vám odpovíme.

Taky vám vadí nečinnost policie?

Donoři

V minulosti podpořili také

RSJ SCIO GopayFond Otakara MotejlaUS embassy