Někdo mi podstrčil drogy!

Jakub

27. 1. 2018 | Počet zhlédnutí: 447 | Počet komentářů: 1

Dobry den. Někdo mi podstrčil drogy! Nasledně mne zastavila policejni hlidka ktera mi ihned dala test na drogy test byl pozitivni na pervitin. Jak se muzu branit ? Co mam delat ? Je nejaka samce ze mi nekdo v tomhle pomuze ? Dekuji

Sára Klačko

1. 2. 2018

Pokud nesouhlasíte s výsledky testu (nebo Vám přijdou z nějakého důvodu divné), je třeba vždy podstoupit odběry v nemocnici okamžitě po provedení testu. Rozbor odebraného biologického materiálu provádí znalec či odborné pracoviště a je tak možné vyloučit případnou chybu. Policie Vás o možnosti provedení testů v nemocnici musí poučit.

Držení návykové látky v malém množství je přestupek podle zákona o návykových látkách (§ 39 odst. 2 zákona č. 167/1998 Sb.), přičemž užití látky předpokládá předchozí držení. Řízení motorového vozidla je posuzováno buďto jako přestupek podle zákona č. 361/2000 Sb., nebo v závažnějších případech jako trestný čin Ohrožení pod vlivem návykové látky (§ 274 trestního zákoníku). V obou případech hrozí peněžitá pokuta, odebrání řidičského průkazu, v případě trestního činu též odnětí svobody do 1 roku.

Pachateli přestupku i pachateli trestného činu je třeba prokázat zavinění (úmyslné nebo nedbalostní). Pokud tedy tvrdíte, že jste drogy užil nezaviněně, je třeba namítat totéž v přestukovém (nebo trestním) řízení a navrhovat důkazy ve prospěch tohoto tvrzení. Bez důkazů je však Vaše tvrzení slabé.

Máte právo být v řízení zastupován zmocněncem, příp. obhájcem v TŘ.

Vkládat reakce mohou jen přihlášení uživatelé!
Nemáte ještě u nás účet? Zaregistrujte se!

Nenašli jste odpověď na váš problém? Nezoufejte, popište nám
ho a my vám odpovíme.

Taky vám vadí nečinnost policie?

Donoři

V minulosti podpořili také

RSJ SCIO GopayFond Otakara MotejlaUS embassy