Můžu si stěžovat na chování policistů?

FAQ

2. 7. 2015 | Počet zhlédnutí: 1576 | Počet komentářů: 2

Na policii jsem telefonicky oznámil vloupání do svého bytu. Čekal jsem dvě hodiny než přijeli, pak byli policisté navíc nepříjemní a ještě mě nevybíravě kárali, že jsem vstoupil do bytu a zničil tak stopy. Můžu si stěžovat na jejich chování nebo na dobu čekání?

Jaroslava Hrabětová

2. 7. 2015

Pokud jste názoru, že policistéi měli při příjezdu průtahy a následně se k Vám chovali nevhodně, jste oprávněn si na jejich chování stěžovat bezprostředně nadřízenému (vedoucímu), popř. odboru vnitřní kontroly. Ve stížnosti je vhodné popsat, v čem konkrétní spatřujete průtahy či nevhodné chování. Nestačí pouze uvést, že „byli nepříjemní“, „přijeli pozdě“ ale jak dlouho jste čekal na jejich příjezd, jak se  konkrétně chovali, co Vám sdělovali, apod. Obecně je však třeba upozornit, že pokud přijdete k bytu č garáži a zjistíte, že je porušen zámek, a do prostoru se zřejmě někdo vloupal, do prostor ve vlastním zájmu nevstupujte. Jednak tam může ještě být pachatel a  může dojít k újmě na Vašem zdravé či životě, jednak můžete prostor tzv. kontaminovat, tedy porušit stopy, a tím zmařit dopadení pachatele.

alcatraz

  • 4. 2. 2016
  • olovnice

Znáte když potřebujete trochu uspokojit vaše choudky no já jsem se koukal na p.o.r.n.o každy se snat koukal,no mě se zapla kamera a oni mě začaly sledovat nechápu proč ale tohle mi udělaly už po 3 a už si to nechci nechat líbyt a když jsem konečně bloknul její specialní vir ta jsem zavolal na policiji a stěžoval jsem si.Ale oni mě ani nevnímaly a take vubec nebraly vážně.

 

Vkládat reakce mohou jen přihlášení uživatelé!
Nemáte ještě u nás účet? Zaregistrujte se!

Nenašli jste odpověď na váš problém? Nezoufejte, popište nám
ho a my vám odpovíme.

Taky vám vadí nečinnost policie?

Donoři

V minulosti podpořili také

RSJ SCIO GopayFond Otakara MotejlaUS embassy